Cena

Skuteczne środki przy leczeniu łysienia

SKUTECZNE ŚRODKI PRZY LECZENIU ŁYSIENIA
Skuteczne środki leczące łysienie pozwalają na
- zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów 
- zabiegi stymulujące naturalny odrost zdrowych włosów
-poprawa mikrokrążenia w skórze głowy oraz przywrócenie zdrowego stanu skóry głowy
-usunięcie z organizmu toksyn i metali ciężkich, właczenie odpowiedniej diety oraz fitoterpii z suplementacją  
W rzeczywistości należy pamiętać, że skuteczne leczenie preparatami i zabiegami hamującymi łysienie, można otrzymać tylko wtedy, kiedy mieszki włosowe wcześniej nie zanikły.

W związku z tym:
-W przypadku czasowego łysienia można skutecznie zapobiec dalszemu wypadaniu włosów, dzięki natychmiastowej interwencji specjalisty. Dostosowaniu zabiegów pielęgnacyjnych i odpowiedniego profilu leczenia minimalizując powstałe już szkody wynikające z dotychczasowego ubytku włosów.
-W przypadku bliznowaciejącego łysienia przy atrofii mieszków włosowych, nie istnieją żadne środki, które stymulują odrost. Jednak można podjąć działania w kierunki transplantacji włosów.
-W przypadku, gdy atrofia jeszcze nie występuje, istnieje szansa, aby spowolnić wypadanie włosów, włączając zabiegi wspomagające odrastanie włosów.
Z wyjątkiem przypadków przypadków dotyczących wiedzy medycznej, można przeciwdziałać łysieniu i wypadaniu włosów poniższymi odpowiednio zaleconymi technikami terapeutycznymi:


PROTOKÓŁ ZABIEGOWY SKIEROWANY NA SKÓRĘ GŁOWY
Zastosowanie terapii mającej na celu utrzymanie prawidłowej higieny skóry głowy. Włączenie profesjonalnych preparatów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry głowy, który na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych potwierdzają nie naruszenie płaszcza hydrolipidowego skóry głowy przy jej codziennej pielęgnacji. Należy również pamiętać, iż skóra głowy jest przedłużeniem skóry twarzy, a twarz przecież myjemy nawet 2 x dziennie delikatnymi środkami myjącymi. Zastosowanie preparatów drenujących, poprawiających mikrokrążenie w skórze głowy w widoczny sposób hamują nadmierne wypadanie włosów. Dochodzi do zachowania proporcji między wypadaniem, a odrastaniem włosów. Środki mają na celu wyeliminowanie czynników, które bezpośrednio powodują wypadanie włosów lub powodują zanik mieszków włosowych.

LASEROTERAPIA DLA WŁOSÓW
W leczeniu łysienia pozwala stymulować działania mieszkowe promując kolejny wzrost włosów jak wykazały ostatnie badania naukowe. Zabiegi laserowe okazały się skuteczny lekarstwem zwłaszcza w połączeniu odpowiednich protokołów zabiegowych pod okiem doświadczonego specjalisty trychologa.

STYMULUJĄCE PROCEDURY ZABIEGOWE
Zabiegi biostymulujące o wysokiej częstotliwość mają działanie rewitalizujące skórę w obrębie mieszków włosowych. Wysoka częstotliwość jest wysoce skuteczna jako zabieg hamujący wypadanie włosów, ponieważ może stymulować aktywność mieszków włosowych.

TRANSPLANTACJA CHIRURGICZNA WŁOSÓW
Transplantacja jest skuteczną formą leczenia widocznych ubytków włosów. Stosuje się go w przypadkach, gdy nie można już włączyć innej terapii stymulującej, gdyż nastąpił zanik mieszków włosowych lub ich widoczna miniaturyzacja. Przeszczepy włosów są zabiegiem chirurgicznym i wymagają wykonania odpowiedniej diagnostyki oraz badań i konsultacji transplantologa, który kwalifikuje danego pacjenta do zabiegu. Istnieje też ryzyko, iż zabieg przeszczepu może zostać przez organizm odrzucony. Zgłaszają się też pacjenci po przeszczepach, gdzie ilość włosów po przeszczepie w biegiem lat znacznie się przerzedziła. Dlatego również po przeszczepie powinno się stosować zabiegi i wcierki poprawiające krążenie w mieszkach włosowych oraz zachować prawidłową pielęgnację skóry głowy.
Przeszczep włosów jest to zabieg, który stosuje się w ostateczności, gdy inne formy terapii stały się nie skuteczne.
W większej części przypadków łysienia takiego jak:
łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie na tle stresu lub wypadanie włosów na tle hormonalnym są już skuteczne leki i terapie pozwalające przeciwdziałać wypadaniu włosów i stymulować mieszki do ponownego wzrostu włosów.
Istotną kwestią jest dobra diagnoza i natychmiastowa terapia skojarzona. W każdy rodzaju utraty włosów istotne jest wykonanie badań laboratoryjnych oraz pełnej diagnostyki pozwalającej znaleźć pierwotną przyczynę utraty włosów. Za wypadaniem włosów mogą stać bardzo poważne choroby przewlekłe, układowe takie jak toczeń, dlatego też diagnostyka wydaje się być jednym z najważniejszych elementów terapii. Nie powinno się stosować tylko i wyłącznie kuracji skierowanej na porost, nie dokonując pełnej diagnostyki i monitorowania stanu zdrowia pacjenta.
Dobrym sposobem na sprawdzenie swojej kondycji włosów i skóry głowy jest umówienie się na wizytę u trychologa. To odpowiedni krok, by zacząć ratować swoje włosy.


Dominika Urszula Kownacka
trycholog diagnosta obrazowy, fitoterapeuta